Běžecký závod Okolo Muňáku 15.září 2024 👉 více informací zde

Soustředění na Mallorce 7.den (7/14) – Boj s větrnými mlýny

Dnešní den patřil zatím mezi ty největrnější. Už v noci když jsme spali, tak nás kolem 3-4 hodiny probudil velmi silný vítr, který tu cloumal se vším možným. Ráno se to pak celkem uklidnilo. V 7 hodin ráno, vybíháme volným tempem na bazén. Je to moje už čtvrtá návštěva, Tomášovo pátá. Máme takovéto kartičky, kde nám ráno vždy cvaknou příchod.

Dnešní trénink byl opět výživný a dokonce i pro Tomáše a to už je co říct 😀.

 • Rozplavání 100 Kraul + 100 Kraul na dlouhý záběr + 100 paže, 100 Kraul
 • 6x 100 kraul svižně, Pauza 10 s + 50 volně znak
 • 6x 100 kraul svižně + piškot, Pauza 10 s + 50 volně
 • 6x 100 kraul svižně, Pauza 10 s + 50 volně znak
 • 6x 100 kraul svižně, Pauza 10 s + 50 volně znak
 • 2x100m (75 volně + 25 sprint)
 • 100 vyplavat

Podařilo se mi to plavat pod 1:40, Tomáš plaval vše pod 1:18 a já vždy jen kroutil hlavou s jakou lehkostí plave. Druhou sérii jsem zkusil s piškotem mezi nohama a paradoxně jsem byl pomalejší. 24 stovek byl vážně trénink na morál. Tomáš prý takto i plave 30 stovek s pauzou 10 vteřin, respektive start v 1:30. To je pro mě z jiného vesmíru, já bych hlavně za 1:30 odplaval jen jednu jedinou 😀.

Po plavání volným „joggingem“ zpět na hotel a rovnou na snídani. Po snídani, jsme opět jako každý den pracovali, Tomášovi jsem pomohl natočit něco na Instagram. Na chvilku jsem pak usnul a už najednou bylo odpoledne. Hlavní trénink dnešního dne byly kopce na kole.

Takhle se na to kouká už hezky, před tréninkem jsem z toho měl hrůzu.

Trasu jsme opět museli natáhnout na Randu, ostatní kopce po okolí jsou buď to krátké, nebo jsou zavřené. Randa má 6 kilometrů, má dobrý sklon a je v rozumné dojezdové vzdálenosti. Rozjetí bylo 1 hodina 30 minut ve volném tempu.

Už když jsme vyšli ven z hotelu, věděli jsme že to dnes bude těžké. Foukalo opravdu hodně. Při rozjetí tedy měl Tomáš hodně práce. Já tu moc na čelo nechodím, spíše vlaju vzadu za Tomášem a koukám mu na lýtka. Myslím, že za celé soustředění je budu mít velmi detailně nastudované.

Trasa celkem utekla, byl sice silný vítr, ale sluníčko pálilo a bylo teplo. Před kopcem jsme se za jízdy ještě občerstvili a šlo se na to

Výhled na Randu

Tento kopec nás čekal celkem 3x, na Stravě ho má někdo vyjetý pod 10 minut, což je průměr 29,2 km/hod, naprosto nepochopitelný… My jsme s Tomášem jsme jeli tempově na watty, každý podle sebe. Nezávodili jsme, ale každý si jel tak, jak mu to zrovna sedlo. Mě kopce celkem sedí a tak jsem si od začátku jel to svoje. Tomáš kopce moc rád nemá, sedí mu spíše tempová rychlost po rovině, například to co jsme jeli před dvěma dny (2x 1 hodina …)

První se jela velmi dobře a s rezervou. Druhou s námi jel nějaký cyklista a rozjel nám to rychleji. Já tempo akceptoval a jel s ním. V závěru už mu to moc nechutnalo a na kopec jsem nakonec dojel sám. Byl z toho nejrychlejší čas, který jsem už ve třetí sérii nezopakoval. Už to bylo naročné a nechtěl jsem jít do maxima, to je pak kontraproduktivní. Je potřeba tam mít vždy rezervu, ja si řekl že nepůjdu moc s tepama nad 160 tepů. To se mi celkem vydařilo .

Po poslední sérii, jsme sjeli dolu a pokračovali zpět domu. Modlili jsme se, aby nám byl vítr nakloněn a foukl nám taky trochu do zad. Až na posledních 20 km nám byl konečně nakloněn. Byla to náročná jízda, byli jsme rádi, že jsme zpět. Tím, že jsme vyrazili ve dvě hodiny odpoledne, tak jsme dorazili těsně před západem slunce.

Dnes to byl tedy doslova „boj s větrnými mlýny“

Po sprše rovnou na večeři, doplnit ztracené kalorie a poté lehnout do postele a regenerovat. Já dopsal akorát článek a jde se spát. Zítra se můžete těšit na „můj den“ na instagramu @mizuno_czsk

Dobrou noc

Celkové součty v sedmém dni:

 • Celkový čas zatížení: 6 hodin 15 minut
 • Plavání: 3,4 km
 • Kolo: 127 km
 • Běh: 8 km

Celkem za celé soustředění:

 • Celkový čas zatížení: 20 hodin 31 minut
 • Plavání: 13,3 km
 • Kolo: 788 km
 • Běh: 76,6 km
Běh mi ukázal cestu. Stal se mojí vášní a životním style. Díky běhu jsem mohl trénovat a žít s nejlepšími běžci z Keni a Etiopie. Zkušenosti, které jsem za 12 let výkonnostního běhání získal, mohu předávat všem běžcům. Jelikož stejně jako vy i já záčínal. Objevte se mnou krásu běhu, běhat může opravdu každý. Můj příběh si přečtěte zde >>

Online běžecký kurz

Začínáme 8. dubna 2024

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.