Individuální tréninkový plán

Pokud se chcete výkonnostně posunout a nastolit svému tréninku řád, tak doporučuji strukturovaný běžecký plán, který bude zohledňovat nejen váš denní režim, ale i vaše aktuální pocity. Sám za sebe vím jak je důležitý pohled z té druhé strany - strany trenéra. Díky zkušenostem, které jsem nasbíral jako běžec a trenér, vím co má správný běžecký tréninkový plán obsahovat. Dokážu se vcítit i do úplného začátečníka, jelikož stejně jako on i já jsem začínal. 

"Mým cílem je vytvořit individuální plán dle aktuálních možností běžce na základě efektivní komunikace, profesionálního ale zároveň přátelského přístupu, přizpůsobení vašemu životnímu režimu a pocitům. V mých plánech kladu důraz na důležitost regenerace."

Nad každým vytvořeným tréninkém přemýšlím a zařazuji ho tak, aby to mělo směr k vašemu cíli. Pracuji přes platformu TrainingPeaks (TP), která je i naším tréninkovým deníkem. TP shromažďuje veškerá data z běhu a spolupracuje s většinou sportovních hodinek (Garmin, Coros, Apple, Sunto, Polar…). Kdo nemá hodinky, lze to využívat i jako obyčejný tréninkový deník, kde si můžete zaznamenávat své aktivity. Aplikace mi umožňuje naplánované tréninky, posílat přímo do vašich hodinek. Vy se tak nemusíte o nic starat, jelikož hodinky vám hlásí všechny úseky, včetně předepsaných temp. Vy dáte jen start a běžíte. Jak jednoduché.

Členská sekce

  • Běžecká cvičení (atletická abeceda, jednotlivé cviky abecedy, plyometrie
  • Běžecká kompenzace (posilování, protahování před a po tréninku)
  • Moje doporučení (správný výběr běžeckých bot, správná běžecká technika...)
  • Běžecké tipy (jak se správně obléci v zimě, příprava na závody...)

KOMUNIKACE jako základ naší spolupráce.

Jedenkrát do měsíce si zavoláme a probereme následující tréninkový cyklus. Jinak komunikace probíhá víceméně na denní bázi, skrze WhatsApp či přímo v platformě Trainingpeaks. Komunikace je u mě základ, sám jako běžec vím jak je to důležité a snažím se to maximalně využívat jako trenér. 

* v případě zájmu nabízím za příplatek 300 korun měsíčně "premium" verzi TrainingPeaks, která umožnuje i běžci vidět veškerá data, dále omožňuje komentovat treninky přímo v TP a další výhodou je i propojení s vaším kalendářem. 

Nicméně i základní "basic účet" plně postačí

Ukázka systematické práce jednoho mého svěřence.

Petr Vosáhlo

David je opravdový profesionál s vynikajícím přístupem. Díky individuálním konzultacím a plánům na míru se skvěle přizpůsobuje mým potřebám. Jeho odbornost a zájem z něj dělají skvělého trenéra. Mohu ho vřele doporučit každému, kdo hledá personalizovaný a efektivní trénink.

Spokojenost mých svěřenců

Petra Sakařová

Měla jsem možnost poznat pár trenérů, kteří mi jen poslali tréninkový plán a každý týden napsali „Dobrá práce, jen tak dál!“. Když se zlepšujete, tak si říkáte, že to je fajn. Ale když pak začnete mít pocit, že trénink se úplně nevydařil a vy nevíte proč a jestli něco neděláte špatně, ale trenér vás jen pochválil, začne vám vrtat v hlavě, jestli by nestálo za to změnit trenéra. A já to udělala a absolutně toho nelituji! Zjistila jsem, že může být trenér, který se o vás skutečně zajímá. Který sleduje každý váš trénink, řekne vám, co se vám podařilo nebo naopak a na čem je potřeba zapracovat. Jeho tréninky mají hlavu a patu a baví vás jejich různorodost. Podporuje vás ve vašich výkonech a v závodech. Motivuje vás! A vlastně se stane takovým vaším parťákem. A to je přesně David. Můj parťák, se kterým můžu překonávat svoje osobní cíle!

Kateřina Emingerová

David přinesl do mého tréninku významné změny a vylepšení. Jeho odborné znalosti a zkušenosti v oblasti běhání mi umožnily dosáhnout nových osobních rekordů a zlepšit techniku běhu. Dokázal mi individuálně přizpůsobit trénink mému aktuálnímu stavu a cílům, což mi pomohlo maximalizovat výkon a minimalizovat riziko zranění. David je skvělý motivátor a velmi mě podporuje na cestě za mým snem. Jsem nadmíru spokojená a rozhodně bych Davida doporučila každému, kdo hledá profesionálního trenéra pro svůj běžecký rozvoj.

Trénování s Davidem je radost. Začala jsem trénovat u Davida jako úplný začátečník. Do té doby jsem si běhávala sama, musela se přemlouvat a hlavně jsem se nikam neposouvala. Poté co jsem oslovila Davida,tak se můj pohled na běh úplně změnil. Najednou se na každý běh těším, běhám pravidelně, tréninky jsou pokaždé jiné a jinak náročné a co je hlavní, konečně u sebe vidím nějaký pokrok a celkově se cítím fyzicky lépe než předtím. Po čase jsem začala jednou týdně trénovat i s jeho skupinou teamdejvid na stadionu, kde jsou velice přátelští lidé a hlavně je to zase příjemná změna oproti běhání v přírodě. David je jako trenér velice milý, chápavý, podporující a hlavně motivující. Je vidět, že do toho dává všechno. Obdivuji, kolik toho všechno zastane a organizuje, jeho tréninky jsou propracované a ke každému přistupuje individuálně. Rozhodně doporučuji pro všechny, kdo potřebují v běhání podpořit a hlavně se zlepšit.
Iva Brejchová
Po 2,5 měsících spolupráce s Davidem jsem si zaběhla jen tak mezi řečí osobák na 10km v tréninku bez nějakého zvlášť velikého úsilí. Trénujeme na maraton a další vytrvalecké distance. David dovedl perfektně odhadnout moje možnosti, jak výkonnostní, tak časové. Chodím do práce, mám dvě děti, takže nemohu trávit dlouhé hodiny běháním každý den. David parádně skloubil kvalitu s kvantitou, takže zvládám a stíhám vše, co potřebuji. Tréninky jsou velmi pestré, zábavné a stimulující. Nejsem nejmladší a doba regenerace je potřeba trochu delší, i to David nastavil skvěle. Komunikace je profesionální a sdílení tréninků přes TrainingPeaks je absolutní pecka.
Tereza PyrchalováPodnikatelka
Začínal jsem běhat asi jako většina běžců - hlavně hnát co největší tempo a tak často, jak to jen jde. Vysněným cílem bylo ultra v Alpách. Ono to chvíli fungovalo a z nuly jsem se dostal na 50, do těch 100 mi ale furt 50 chybělo a ať jsem dělal co jsem dělal pomyslná rafička se zasekla... Davida jsem v té době potkával v obchodě s běžeckým vybavením a domluvili jsme se nejdříve na osobním tréninku s běžeckou analýzou a následně na pravidelném tréninkovém plánu. Měl jsem strach co na mě jako naprostého amatéra bude říkat profi běžec a jak budu zvládat jeho tréninky. Po dvou letech tréninkových plánů s Davidem můžu říct, že to byl dobrý krok. Rafičku na 100 jsem nedostal ( a hlavně jsem si uvědomil, že to ani nejde 🙂 ) ale skloubení náročného pracovního života, rodiny s malými dětmi a tréninky na běhy v horách se povedlo jak jen to šlo. S minimem času se daří trénovat maximálně efektivně a hlavně stále s radostí. Upřímně můžu říct, že kdybych měl teď běhat bez struktury - jen tak, musel bych se dost nutit. Tréninky s Davidem mohu tedy jen doporučit, flexibilita v tréninkovém plánu, lidský přístup a pohodový trenér o čemž svědčí i stále rostoucí komunita tymu Dejvid na jihu Čech.
Jan Fara Ředitel firmy
Má kondice nebyla špatná, ale přestal jsem se zlepšovat. Díky Davidovi a jeho zábavným tréninkům jsem začal běhat ještě o něco rychleji a bez zranění
Michal Buk
Skvělý tým a trenér, do klubu jsem vstoupil v létě a během krátké doby jsem si všiml značného zlepšení ve své technice a vytrvalosti. Moc se mi líbí profesionální přístup a struktury tréninků, které se přizpůsobují mým časovým možnostem. Díky kvalitním tréninkům jsem úspěšně dokončil svůj první maraton a zlepšil své časy na dalších tratích. Navíc #tymdejvid vytváří různorodé akce a vlastní závody, což udržuje mé nadšení a motivaci, proto bych rád doporučil taký se stát členem běžeckého klubu #tymdejvid.
Maksim GaintsevStudent
Nikdy jsem neměl běhání moc v oblibě. Bolely z toho nohy, styděl jsem se za svůj (ne)styl a potil jsem se jako nosorožec. Až si toho všimla i partnerka a bez okolků mi k svátku koupila první trénink s Davidem. Pak už to šlo jako na klouzačce - nadšení (přijde brzy samo), noví kamarádi (dřív nebo později budete chtít parťáky), ale hlavně radost z běhu. Tuhle drogu si člověk prostě užije. Chce to jen maličkost - potkat někoho, kdo vám ukáže smysluplnou cestu.. a občas podá pomocnou ruku. Nezáleží na to, jestli běháte pro zdraví nebo stíháte svůj vysněný čas. Díky, Davide :).
Pavel ProcháskaZachranář

Cena měsíčního tréninkového plánu 3000 Kč


4 týdny strukturovaného plánu
na míru tvým požadavkům
1x online konzultace o tréninku (cca 30 minut)
online video hovor, nebo osobně v Č.Budějovicích.
Osobní přístup
komunikace na denní bázi, přes platformu Whatsapp
Online členská sekce
vše pro trénink na jednom místě, videa o správném běžeckém stylu, kompletní atletická abeceda (cvik po cviku), posilovací a protahovací cvičení. Různé tréninkové tipy, rady a mnoho dalšího.
Trainingpeaks PREMIUM
za příplatek 300 Kč/měsíc je možnost premiové sekce Trainingpeaks. To znamená, že uvidíte kompletní data, včetně Performance Managementu a ostatních dat, dále pak možnost propojení tréninkového kalendáře s vaším. Můžete psát své poznámky k vašim aktivitám a také si můžete sami přesunout trénink na jiný den. Tato možnost je pouze pro mě jako trenéra, jinak stojí měsíční členství - 19 dolaru/měsíc (419 Kč), čtvrtletní pak 16 dolarů/měsíc (353 Kč)... Nicméně ja všechny data vidím a tak v rámci online konzultace vám je mohu na sdílet.

Online objednávka běžeckého plánu 

Po uhrazení Vám přijde faktura na email. Následně se spolu spojíme telefonicky a domluvíme detaily spolupráce.

Chcete vše nejdříve probrat ? Kontaktujte mě...

+420 732 654 180
trener@davidvas.cz