Soustředění na Mallorce 5.den (5/14) – Udržet se v háku za Tomášem

Dnešní ráno bylo bez plavání a tak byl prostor na kvalitní spánek až do 9 hodin. Dnešní program byl velmi náročný a tak se spánek hodil. Po velmi vydatné snídani, jsme s Tomem odpočinuli na pokoji, každý jsme pracovali na tréninkových plánech svých svěřenců. Oba je děláme na stejné platformě Trainingpeaks a tak jsme si i vzájemně vyměnili nějaké „fígle“ jak na této aplikaci efektivně pracovat.

Dnešní program ukázal jak je na tom naše aktuální forma. Trénink byl následující

• Kolo 4 hodiny 15 minut a v tom bylo hodinové rozjetí, poté hlavní motiv 2x 1 hodina tempo ironmanu, pro mě to znamenalo uviset Tomáše 😀 pauza mezi byla 15 minut. Poté vyjetí 1 hodina
  • Ihned po kole jsem měl přechod na běh 10km v tempu 4:00/km (to byl můj plán), Tomáš ještě běh vynechal a po kole šel do moře se vyplavat na 1km

Trénink to byl velmi náročný, pro mě zejména psychicky. Hodina v této intenzitě, kde jsme drželi průměrnou rychlost 40 kilometrů za hodinu, byla náročná. Já se jen soustředil na správnou pozici a abych se udržel Tomáše, jízda v háku má velké výhody. Jen je potřeba se držet doslova kolo na kolo a to mi moc nešlo. Občas jsem se vzdálil a to se pak těžko dohání, takže mi watty celkem lítaly. Plus aero pozice, tak je stěžejní, bez ní by se nedali jet tyto watty. Rozdíl mezi těmito pozicemi na kole (viz foto níže) udělá mnoho wattů. Vydržet tedy v takzvaném vajíčku, chce trénink.

Nicméně jsem první hodinu udržel vcelku v pohodě, tepy jsem měl v průměr 134 tepu za minuty. Do druhé se mi moc nechtělo, ale domluvili jsme se, že to zkusím a po 30 minutách kdyžtak ukončím. 15 minut volné jízdy uteklo jako voda a my vyrazili do druhé hodinovky. Jezdili jsme tento 30 kilometrový okruh, který byl rovinatý, jen s jedním malým kopečkem.

Celkem jsme tento okruh projeli 4 a půlkrát. Po hodinovém vyjetí, jsem se rovnou přezul do běžeckých bot (Mizuno Wave Rebellion) a rovnou na běh 10 km , 5 km podél moře po silnici a 5 km zpět. Nevím čím to je, ale po kole se mi vždy dobře běží, doufám že se mi to podaří zakomponovat i do závodu. Tempo jsem si nastavil volné, ale ne úplně volné tak rozumně a to bylo v úvodu 4:02/km. postupně jsem se dostal na 3:52/km a to držel po celou dobu až do konce.

Mám to za sebou a jsem za tento trenink velmi rád.

Byl jsem rád, že jsem tento tréninkový den zvládl. Ráno jsem měl o sobě pochyby, ale zařadilo se. Je potřeba se mentálně naladit a soustředit se. Dobře hydratovat a doplňovat energii. Energii jsme samozřejmě doplnili poté na večeři. Mám pro vás fotky, jak to tu u nás vypadá, tak dobrou chuť a dobrou noc.

• Běh: 51 km
Běh mi ukázal cestu. Stal se mojí vášní a životním style. Díky běhu jsem mohl trénovat a žít s nejlepšími běžci z Keni a Etiopie. Zkušenosti, které jsem za 12 let výkonnostního běhání získal, mohu předávat všem běžcům. Jelikož stejně jako vy i já záčínal. Objevte se mnou krásu běhu, běhat může opravdu každý. Můj příběh si přečtěte zde >>