Běžecké kempy v roce 2024

V roce 2024 poprvé zavítáme s běžeckým kempem i za hranice České Republiky, konkrétně do rakouského městečka Hinterstoder. Obhlídka letos dopadla výborně a z lokality jsme nadšený.

První kemp proběhne na jaře v apartámech Korzo Lipno a to v termínu 21. března až 24. březen 2024. Tedy 14 dní před Pražským půlmaratonem nebo Mizuno T2 běhy v Českých Budějovicích. Oba tyto závody se běží 6. dubna, takže ideální čas na naladění. Pro ty, kteří nezávodí to bude opět příležitost se posunout v kondici i technice.

Běžecké kempy jsou i „gurmánským“ zážitkem. Protože jedním z pilířů zdravého pohybu je kvalitní a vyvážená strava, proto nám na kempu záleží co jíte, abyste se cítili dobře. Moje Helča vaří jídla tak, abyste dobře regenerovali, měli zároveň dostatek energie a pochutnali si. Není problém stravu upravit dle potřeb – diety a intolerance (lepek, laktóza, vegetarián). Kempy na Korzo Lipno a v Karlových Dvorech jsou formou plné penze – snídaně, oběd, večeře včetně pití (káva, čaj, voda, iontové nápoje Inkospor) a nějaká ta buchtička.

V druhém termínu zavítáme o kousíček vedle do Karlových Dvorů a to v termínu od 18. dubna do 21. dubna (čt – ne), to nám vychází 14 dní před pražským maratonem a tři týdny před Vltava runem. Kempy se snažím plánovat tak, aby nezasahovaly do hlavních závodů. V Karlových Dvorech jsme s Helčou skoro jako doma, je to velmi klidné místo v blízkosti Lipenské přehrady.

V Karlových Dvorech máme dva dvojdomky jen pro nás. V jednom domečku v přízemí se vaří, společně jí a probíhá společný program. V druhém pak probíhá protahovaní a posilování. Pokud je hezké počasí, jdeme cvičit ven na terasu s výhledem na Lipno. Oba domečky jsou vybavené saunou, kterou mohou účastníci kdykoli využít zdarma. V horních patrech jsou ložnice, kde jsou všichni ubytovaní.

Karlovy dvory jsou naše oblíbená lokalita. Máme vše na dosah. Cyklostezka na techniku běhu je hned vedle apartmánu, kopečky jsou všude po okolí a samozřejmostí je i návštěva Bistra Kynutá Buchta, které se nachází v Horní Plané.

Poslední jarní soustředění bude v rakouském Hinterstoderu, kde to pro nás bude premiéra co se běžeckých kempů týká. Na místě jsme už nějaké výlety zažili a tak se nám tam líbilo, že jsme se rozhodli uspořádat kemp i zde. Jsou tam nádherné trasy na běh i procházky. Posuďte sami. Není to nádherné místo?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Termín toho kempu je naplánovaný na 23. května až 26. května 2024, týden před Budějovickým půlmaratonem. Opět tedy ideální nalazení na závody. Hory, krásná příroda a dobré jídlo formou polopenze.

Všechny běžecké kempy jsou pro začínající i pro pokročilé.

Tréninky rozděluji tak aby byly pro každého zvládnutelné. To hlavní, není to u nás o výkonu, ale o tom prožít krásný čas, zaběhat si, poznat partu lidí se stejným zájmem, zlepšit se v technice i kondici, a nemuset se věnovat ničemu jinému než sportu a odpočinku.

Není to jen o běhání, zaměřujeme si i na posilování a protahování. Hodně témat i řešíme v rámci večerního posezení. Zaměřujeme se hodně na techniku běhu, ne každý má tu možnost se vidět běžet a mým cílem je abyste běhali hlavně bezbolestně a s radostí.

Běžecké kempy můžete objednávat na mém webu, kde je i více info

https://davidvas.cz/bezecke-kempy-2024/

Kapacita je omezena

  • Karlovy Dvory max 12 účastníků
  • Korzo Lipno kapacita max 12 účastníků
  • Hinterstoder Rakousko kapacita max 18 účastníků
Běh mi ukázal cestu. Stal se mojí vášní a životním style. Díky běhu jsem mohl trénovat a žít s nejlepšími běžci z Keni a Etiopie. Zkušenosti, které jsem za 12 let výkonnostního běhání získal, mohu předávat všem běžcům. Jelikož stejně jako vy i já záčínal. Objevte se mnou krásu běhu, běhat může opravdu každý. Můj příběh si přečtěte zde >>

Online běžecký kurz

Začínáme 8. dubna 2024

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.