Soustředění na Mallorce 8.den (8/14) – První tempový běh a „Mizuno den“

Dnešní den byl opět nabitý aktivitami a to nejen sportovními. Čekalo mě natáčení mého tréninkového dnu pro Mizuno, celý můj den tedy najdete na Instagramovém účtu @mizuno_czsk.

Dával jsem tedy po celý den „storýčka“ a kdo Instagram dělá, tak ví kolik to zabere času 🙈. Byl jsem ale rád, že jsme mohli dát nahlédnout více pod pokličku, našeho triatlonového soustředění. Den jsme tedy opět zahájili volným během na bazén, trasu zvládáme stabilně okolo 20 minut, konverzačním tempem.

Dnešní trénink v bazénu byl velmi jednoduchý, pouze souvislé plavání. Já si dal 3 kilometry za 54 minut (1:49/100m). Plavalo se mi hezky a uvolněně. Jediné ty otočky jsou celkem na hlavu, za ty 3 kilometry to dalo na těch 25 metrech bazénu celkem 120 otoček. To Tomáš jich měl samozřejmě více, na 5 kilometrech to je 200 otoček. Nicméně je vidět, že častější tréninky plavání pomáhají a doslova začínám cítit vodu, tedy cítit záběr. Doma chodim plavat 2-3x týdně, zde to máme častěji a je to vážně znát. Za mě je tedy lepší odplavat menší objem, ale jít častěji. Pokusím se o to i doma 🙃

Po snídani jsme si odpočinuli, Tomášovi jsem natočil na bazénu jeden instagramový „reals“ a tak jsme ho dávali do kupy. Opět to uteklo jako voda a my vyráželi na druhou fázi dne. Volné kolo 3 hodiny. Byla to celkem pohodová vyjížďka, už si i zvykám na čas. Ještě před pár dny, pro mě byly 3 hodiny vážně dlouhé. Kondice jde nahoru a člověk si tu zkrátka zvykne. Za pár dní nás čekají doslova maratonské jízdy…

Po kole jsem se s Tomem domluvil že dám tempový běh a že by se mnou ještě jel na kole jako doprovod. Bylo to poprvé, co se mnou takhle trenér jel, když já běžel. Už běhám přes 12 let a tohle se mi ještě nestalo. Díky trenére!

Úvodní rozklus 1 kilometr, protažení, abeceda, 2×100 metrů rovinky a jde se na to. 60 minut tempového běhu. Tempo jsme nastavili na 3:30/km s tím, že se uvidí. Nakonec se běželo velmi dobře, až mě to překvapilo. Po ranním plavání a odpoledním kole, jsem to zkompletoval během. Je to radost, když to běží… Za ta léta už dokážu odhadnout své běžecké možnosti, vnímat své tělo je důležité, nesmí se jít přes hranu a opět zde platí poučka, že méně je kolikrát více. U mě byla hodina tak akorát, mohl bych ještě dále. Tak by to mělo vždy být, nikdy nejít na krev, vždy s rezervou.

Trénink jsme tedy vyhodnotili jako velmi výborný, teď to jen všechno spojit a prodat takto v závodě. Je to o tréninku, ale hlavně o zkušenostech, které tu hltám dnes a denně. Po večeři jsme ještě před sladkou tečkou v hotelové restauraci s Tomem zašli ještě do „sámošky“ pro „kolču“. Tom Pepsi, já Coca Cola. Spokojený odcházíme zpět na hotel na dortíky a poté už zalehnout do postele. Zítra znova.

Dnes jsme přesně v polovině našeho pobytu.

• Běh: 103,6 km
Běh mi ukázal cestu. Stal se mojí vášní a životním style. Díky běhu jsem mohl trénovat a žít s nejlepšími běžci z Keni a Etiopie. Zkušenosti, které jsem za 12 let výkonnostního běhání získal, mohu předávat všem běžcům. Jelikož stejně jako vy i já záčínal. Objevte se mnou krásu běhu, běhat může opravdu každý. Můj příběh si přečtěte zde >>