🥇 Příprava na Pečky WINTER RUN v Praze

Letos jsem se rozhodl pro zpestření zimní přípravy odběhat dva závody WINTERRUN . Po domácích Budějovicích, jsem vyrazil na poslední závod seriálu do Pražské Ladronky, kterou znám velmi dobře. Zejména ze závodů seriálu Runtour. Získal jsem zde v roce 2016 své první vítězství (10 km – 32:23).

Takže jsem věděl, že to bude velmi rychlá trasa a to se mi i hodilo, vzhledem k zahajovacímu závodu Pečecské desítky, která mě čeká 9.března. Navíc to bylo i týmové setkání MIZUNO TEAMU.

Vyrazil jsem na místo tentokrát sám autem, cesta z ČB do Prahy trvala i s pauzou necelé dvě hodinky. Na místo jsem dorazil hodinu a půl před startem závodu. Stihl jsem i naše týmové focení. Mizuno team se celkem rozrůstá a stala se z nás velmi početná komunita běžců, reprezentující Japonskou značku Mizuno.

Po vyzvednutí registrace, jsem ještě mohl sledovat start závodu na 4 kilometry a zafandit tak dvěma mým svěřencům na trati. Postupně jsem se ale už směřoval k autu, abych se převlékl do závodního, respektive do běžeckého. 40 minut před startem jsem si dal lehký rozklus 3 kilometry. Poté strečink a rovnou převlékat, nějak jsem se zakecal a už nestíhal abecedu a rovinky 😀. Takže šup do závodního.

Boty které jsem si pro tento závod chtěl vyzkoušet, byly novinkou od Mizuna a to model Wave Rebellion PRO 2. Těšil jsem se jak je před Pečkama otestuji, mají v sobě karbonový plát a oproti jedničkám by měli být i více stabilnější v zatáčkách. Tak jsem byl na to zvědavý, měl jsem je poprvé na noze. Na takto krátký závod se toho nebojím, na půlmaraton bych si to netroufl. Rozhodně bych je více oběhal.

Start byl přesně ve 12 hodin, od startu to byl velký úprk a to proto, že s námi běželi i štafety… Takže první dva kilometry jsem postupně doháněl ztrátu na vedoucího „štafetáře“. První kilometr za 3:09. Tempo jsem vlastně nesledoval, sledoval jsem pouze výkon ve wattech a můj cíl bylo udržet 450 wattů.

Trochu vlivem rychlého startu, jsem měl na hodinkách 460 wattů, ale běželo se hezky, Řekl jsem si že to udržím. Postupně jsem dobíhal vedoucího může… Druhý kilometr se už stabilizoval na 3:13. To jsem byl už v čele závodu a až do konce si vlastně běžel svůj závod.

První 4,2 km dlouhý okruh jsem proběhl v čase 13:20, pocitově to bylo dobré. Tím že jsem běžel sám, tak jsem celkem pocítil protivítr, který byl místy na trati znát.

Do druhého okruhu jsem se snažil udržet stejné tempo a to se i podařilo. Wattově to tedy bylo někde kolem 448 wattů na tempu 3:15/km. Dvě třetiny trasy bylo na asfaltu a jedna třetina po šotolině, tam bylo znát, že na tomto podklad jsou boty už celkem měkké. Nicméně na asfaltu to byla veliká paráda, cítil jsem že mě doslova „kopou“ dopředu a já jen točil nohama. Velká to pomoc…

Ve druhém okruhu jsem postupně dobíhal běžce o kolo a bylo úžasné jaká od nich byla podpora. Hnalo mě to dopředu a tak moc díky. Jinak na rovinu říkám že jsem nic nevypustil. Od začátku do konce jsem se snažil běžet naplno a to tak abych dokázal v závěru ještě zrychlit. To se i podařilo posledních 300 metrů bylo na 474 wattech (3:02/km).

Do cíle dobíhám vítězně za 26:39. Jakožto test před Pečkama, to tedy hodnotím velmi pozitivně a moc se těším na rychlé a silné soupeře. Jelikož ve skupině se to vždy lépe táhne a právě to mi zde trochu chybělo, za někým se schovat nebo se ještě více „vyždímat“. Teď vím, že rezerva tam byla a to mi dalo velikou motivaci k pořádnému výkonu.

„Závod na osm kilometrů měl jen o pár startujících méně než kratší trasa a s přehledem vyhrál David Vaš závodící za MIZUNO TEAM. Necelých osm a půl kilometru zaběhl za 26:39.85. „Za čtrnáct dní běžím v Pečkách a chtěl jsem otestovat formu, to se podařilo. Trochu mě mrzelo, že nebylo s kým běžet, Jáchym Kovář byl trochu nastydlý a běžel štafetu, ale když jsem koukal na jeho tempo, tak bych mu asi nestačil. Ale udržel jsem rovnoměrné tempo a těším se na sezónu,“ zhodnotil vítěz.“

zdroj: WWW.WINTERRUN.CZ

Jaký mám v Pečkách cíl? První je dostat se rozhodně dostat co nejvíce pod 32 minut, bonusem by pak byl čas pod 31:27. To je totiž aktuálně můj osobní rekord z Birell Grand Prix 2019.

Tak mě sledujte na mé cestě.

👇 více na mém instagramu 👇

Běh mi ukázal cestu. Stal se mojí vášní a životním style. Díky běhu jsem mohl trénovat a žít s nejlepšími běžci z Keni a Etiopie. Zkušenosti, které jsem za 12 let výkonnostního běhání získal, mohu předávat všem běžcům. Jelikož stejně jako vy i já záčínal. Objevte se mnou krásu běhu, běhat může opravdu každý. Můj příběh si přečtěte zde >>