Individuální tréninkový plán

Pokud se chcete výkonnostně posunout a nastolit svému tréninku řád. Tak doporučuji strukturovaný běžecký plán, který bude zohledňovat nejenom váš denní režim, ale i vaše aktuální pocity. Sám za sebe vím, jak je důležitý pohled z té druhé strany, tedy ten trenérský. Mnohé jsem si už zažil a sám na sobě vyzkoušel. Díky zkušenostem které jsem nasbíral jako běžec a trenér, vím co takový běžecký tréninkový plán má obsahovat. Dokažu se vcítit i do uplného začátečníka, jelikož stejně jako vy i já jsem začínal. 

"Nemám rád univerzální tréninkové plány, mým cílem je správná komunikace a hlavně vaše spokojenost, dále i profesionální a přátelský přístup".

Nad každým vytvořeným tréninkém přemýšlím a zařazuji ho tak, aby to mělo směr a cíl. Pracuji přes platformu TrainingPeaks (TP), která je i naším tréninkovým deníkem. TP shromažďuje veškerá data z běhu a spolupracuje s většinou sportovních hodinek (Garmin, Coros, Apple, Sunto, Polar…). Kdo nemá hodinky, lze to využívat i jako obyčejný tréninkový deník, kde si můžete zaznamenávat své aktivity. Aplikace mi umožňuje naplánované tréninky, posílat přímo do vašich hodinek. Vy se tak nemusíte o nic starat, jelikož hodinky vám hlásí všechny úseky, včetně předepsaných temp. Vy dáte jen start a běžíte. Jak jednoduché.

V mém balíčku nabízím "premium" verzi TrainingPeaks, která umožnuje i běžci vidět veškerá data, dále může komentovat treninky přímo v TP a další výhodou je i propojení s vaším kalendářem. Nicnémě TP se dá využívat i v běžném režimu, nebo vám aktuální data mohu sdělit i já.

Dvakrát do měsíce si zavoláme a probereme následující tréninkový cyklus. Jinak komunikace probíhá víceméně na denní bázi, skrze WhatsApp či přímo v platformě Trainingpeaks. Komunikace je u mě základ, sám jako běžec vím jak je to důležité a snažím se to maximalně využívat jako trenér. 

Spokojenost mých svěřenců

Promyšlené tréninky přesně na míru, včetně zahrnutí individuálních specifik (jako např. u mě fotbal každé úterý;)) do celkového plánu postupné zátěže. Využití moderních tréninkových nástrojů, včetně wattu či TrainingPeaks. A hlavně individuální a lidský přístup. V konečném důsledku vysoka efektivita tréninku s ohledem na omezené časové možnosti a pracovní vytížení. Jinými slovy, velká spokojenost ;))
PetrManažer

Kontaktujte mě

+420 732 654 180
trener@davidvas.cz