POZOR od 1.ledna 2024 začíná online běžecký kurz

"Jak začít běhat a nepřestat"

Individuální tréninkový plán

Pokud se chcete výkonnostně posunout a nastolit svému tréninku řád. Tak doporučuji strukturovaný běžecký plán, který bude zohledňovat nejenom váš denní režim, ale i vaše aktuální pocity. Sám za sebe vím, jak je důležitý pohled z té druhé strany, tedy ten trenérský. Mnohé jsem si už zažil a sám na sobě vyzkoušel. Díky zkušenostem které jsem nasbíral jako běžec a trenér, vím co takový běžecký tréninkový plán má obsahovat. Dokažu se vcítit i do uplného začátečníka, jelikož stejně jako vy i já jsem začínal. 

"Mým cílem je vytvořit individuální plán dle aktuálních možností běžce na základě efektivní komunikace, profesionálního ale zároveň přátelského přístupu, přizpůsobení vašemu životnímu režimu a pocitům. V mých plánech kladu důraz na důležitost regenerace."

Nad každým vytvořeným tréninkém přemýšlím a zařazuji ho tak, aby to mělo směr a cíl. Pracuji přes platformu TrainingPeaks (TP), která je i naším tréninkovým deníkem. TP shromažďuje veškerá data z běhu a spolupracuje s většinou sportovních hodinek (Garmin, Coros, Apple, Sunto, Polar…). Kdo nemá hodinky, lze to využívat i jako obyčejný tréninkový deník, kde si můžete zaznamenávat své aktivity. Aplikace mi umožňuje naplánované tréninky, posílat přímo do vašich hodinek. Vy se tak nemusíte o nic starat, jelikož hodinky vám hlásí všechny úseky, včetně předepsaných temp. Vy dáte jen start a běžíte. Jak jednoduché.

Jedenkrát do měsíce si zavoláme a probereme následující tréninkový cyklus. Jinak komunikace probíhá víceméně na denní bázi, skrze WhatsApp či přímo v platformě Trainingpeaks. Komunikace je u mě základ, sám jako běžec vím jak je to důležité a snažím se to maximalně využívat jako trenér. 

* v případě zájmu nabízím za příplatek 300 korun měsíčně "premium" verzi TrainingPeaks, která umožnuje i běžci vidět veškerá data, dále omožňuje komentovat treninky přímo v TP a další výhodou je i propojení s vaším kalendářem. 

Spokojenost mých svěřenců

Promyšlené tréninky přesně na míru, včetně zahrnutí individuálních specifik (jako např. u mě fotbal každé úterý;)) do celkového plánu postupné zátěže. Využití moderních tréninkových nástrojů, včetně wattu či TrainingPeaks. A hlavně individuální a lidský přístup. V konečném důsledku vysoka efektivita tréninku s ohledem na omezené časové možnosti a pracovní vytížení. Jinými slovy, velká spokojenost ;))
Petr ZlámalíkManažer
Po 2,5 měsících spolupráce s Davidem jsem si zaběhla jen tak mezi řečí osobák na 10km v tréninku bez nějakého zvlášť velikého úsilí. Trénujeme na maraton a další vytrvalecké distance. David dovedl perfektně odhadnout moje možnosti, jak výkonnostní, tak časové. Chodím do práce, mám dvě děti, takže nemohu trávit dlouhé hodiny běháním každý den. David parádně skloubil kvalitu s kvantitou, takže zvládám a stíhám vše, co potřebuji. Tréninky jsou velmi pestré, zábavné a stimulující. Nejsem nejmladší a doba regenerace je potřeba trochu delší, i to David nastavil skvěle. Komunikace je profesionální a sdílení tréninků přes TrainingPeaks je absolutní pecka.
Tereza PyrchalováPodnikatelka
Měla jsem možnost poznat pár trenérů, kteří mi jen poslali tréninkový plán a každý týden napsali „Dobrá práce, jen tak dál!“. Když se zlepšujete, tak si říkáte, že to je fajn. Ale když pak začnete mít pocit, že trénink se úplně nevydařil a vy nevíte proč a jestli něco neděláte špatně, ale trenér vás jen pochválil, začne vám vrtat v hlavě, jestli by nestálo za to změnit trenéra. A já to udělala a absolutně toho nelituji! Zjistila jsem, že může být trenér, který se o vás skutečně zajímá. Který sleduje každý váš trénink, řekne vám, co se vám podařilo nebo naopak a na čem je potřeba zapracovat. Jeho tréninky mají hlavu a patu a baví vás jejich různorodost. Podporuje vás ve vašich výkonech a v závodech. Motivuje vás! A vlastně se stane takovým vaším parťákem. A to je přesně David. Můj parťák, se kterým můžu překonávat svoje osobní cíle!
Petra Sakařová

Cena měsíčního tréninkového plánu 2500 Kč

4 týdny strukturovaného plánu
na míru tvým požadavkům
1x online konzultace o tréninku (cca 30 minut)
online video hovor, nebo osobně v Č.Budějovicích.
Osobní přístup
komunikace přes platformu Whatsapp
Protahovacích a posilovacích cvičení
součástí jsou videa, kde přesně vidíte jak cvičit.
Trainingpeaks PREMIUM
za příplatek 260 Kč/měsíc (12 dolarů) je možnost premiové sekce Trainingpeaks. To znamená, že uvidíte kompletní data, včetně Performance Managementu a ostatních dat, dále pak možnost propojení tréninkového kalendáře s vaším. Můžete psát své poznámky k vašim aktivitám a také si můžete sami přesunout trénink na jiný den. Tato možnost je pouze pro mě jako trenéra, jinak stojí měsíční členství - 19 dolaru/měsíc (419 Kč), čtvrtletní pak 16 dolarů/měsíc (353 Kč)... Nicméně ja všechny data vidím a tak v rámci online konzultace vám je mohu na sdílet.

Online objednávka běžeckého plánu 

Po uhrazení se vystaví rovnou faktura, následně se s vámi spojím telefonicky.

Chcete vše nejdříve probrat ? Kontaktujte mě...

+420 732 654 180
trener@davidvas.cz